آب کلر دار استخر برای مو ضرر دارد

آب کلر دار استخر برای مو ضرر دارد

شنا کردن روزانه در آب کلردار باعث خشکی مو شده و می‌تواند موها را دچار مشکل‌های فراوانی از جمله شکستن موها، ژولیدگی زیاد و ظاهر تیره و غیرشفاف کند…

کلر می‌تواند موهای شما را خشک و شکننده کند
همانطور که گفته شد کلر علاوه بر این قادر است، باعث خشکی پوست شما شود. فرو بردن سر درون استخر کلر زده می‌تواند به موهای‌تان آسیب برساند و باعث شکنندگی آنها شود. دکتر Adam Friedman، متخصص پوست و مدیر تجهیز کننده بخش  Oncodermatology در دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی جورج واشنگتن، تاثیر شکنندگی کلر روی بافت مو را تایید می‌کند. متخصصان دانشگاه کلمبیا در مورد تاثیرات نامطلوب کلر روی پوست و مو می‌گویند؛ کلر باعث تخریب کوتیکول (cuticle) مو می‌شود (کوتیکول بخش خارجی مو است که باعث انعطاف و نرمی مو می‌شود) اگر کوتیکول مو آسیب ببیند موهای شما خشک و شکننده خواهند شد. در این‌باره به افرادی که موهای خود را رنگ می‌کنند، توصیه شده است در هنگام شنا کردن در استخر، بیشتر مراقب موهای خود باشند. تا با آب کلر دار تماسی نداشته باشد. با این حال، پزشکان بر این باورند که کلر پاک کننده موثری است. اگرچه بوی کلر متمایز است، اما خواص مؤثر آن برای تمیز و ضد عفونی کردن کاملا شناخته شده است.

برای برطرف کردن کلر موجود باید روزانه از شامپو استفاده شود و البته موارد زیر نیز می‌تواند مفید باشد:

از شامپوهای ملایم مخصوص موهای خشک و آسیب‌پذیر استفاده کنید. بیشتر از روزی یک بار شامپو نکنید. بعد از شامپو کردن به طور کامل موها را آبکشی کرده تا هیچ‌چیز باقی نماند.

اینجا هم میتوانید بیشتر در مورد این مطلب بخوانید:  محلول نوروزیان

 بعد از هر شامپو کردن از نرم‌کننده استفاده کنید؛ زیرا باعث ایجاد یک لایه نازک روی مو شده و از خشکی موها جلوگیری می‌کند؛ درخشندگی مو را افزایش می‌دهد و شانه کردن را آسان‌تر می‌کند

موها را با شانه‌ای که فاصله دندانه‌های آن زیاد و نوک آنها گرد است به آرامی شانه کنید. هرگز موهای خیس را برس نزنید. در‌هم رفتگی موها را با شانه کردن ملایم از نوک مو به طرف ریشه آن برطرف کنید.

آب کلر دار استخر برای مو ضرر دارد

از یک مدل موی ساده و کوتاه که کمترین دستکاری را احتیاج دارد استفاده کنید. اگر قصد دارید موهایتان را رنگ کرده یا به طور شیمیایی صاف ‌کنید برای به حداقل رساندن صدمه به موها به یک فرد با تجربه مراجعه کنید. موهای آسیب‌دیده در اثر مواد رنگ یا دکلره، بیشتر و سریع‌تر دچار صدمه می‌شوند.

 بعضی‌ها عادت دارند هر روز برای خشک کردن سریع‌تر موهایشان پس از خروج از استخر یا دوش گرفتن از سشوار استفاده کنند. بهتر است بدانید خشک کردن موها به وسیله سشوار، به شرط آنکه از حرارت کم یا بدون حرارت و با سرعت ورزش پایین باشد، حتی اگر روزانه مورد مصرف قرار گیرد به موها‌ آسیبی نمی‌رساند. شما باید سشوار را در فاصله 15 تا 30 سانتی‌متری موها گرفته و جریان باد را روی موها متمرکز کنید. برای جلوگیری از سوختن پوست سر، سشوار را مدت طولانی روی یک قسمت خاص سر نگه ندارید. مواظب باشید موها را بیش از اندازه خشک نکنید چرا که موها برای نرمی احتیاج به رطوبت بیشتر دارند.

آب کلر دار استخر برای مو ضرر دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *