آیا طاسی می توان درمان کرد؟

آیا طاسی می توان درمان کرد؟

 

آیا طاسی می توان درمان کرد؟

طاسی یک مشکل جهانی رایج در میان مردان و زنان است. الگوی ریزش مو بنا بر نژاد، جنسیت و سن در افراد متفاوت است بسیاری از مردان جوان از ریزش موی سر رنج می‌برند و گاهی می‌توان گفت که بسیاری از آنان از طاسی وحشت دارند.

آیا طاسی می توان درمان کرد؟

اگرچه شیوع طاسی در مردان در حدی بالاست که مانند سایر مشخصات چهره به طور ژنتیک منتقل می‌شود ولیکن تمایل روز افزون افراد مخصوصا جوانان به ظاهر زیبا آنان را مکررا روانه پزشک و یا یافتن راه حلهای گاها غیر معقول برای رفع این مشکل می‌کند.

 

پیشنهاد ما ، بهترین راه برای درمان انواع ریزش مو استفاده از پک دکتر نوروزیان می باشد.نمونه ای از تاثیر گذاری این پکیج روی بیماران مختلف را در ویدئو زیر مشاهده کنید.

جهت سفارش میتوانید با شماره های زیر تماس گیرید

02166873674


 

مو بافتی منحصر به‌فرد است؛ بافتی که تقریبا رشد و تکثیر دائمی دارد. ریزش و رشد موها چرخشی است و در نواحی مختلف بدن مدت زمان هر چرخه تفاوت دارد مثلا در ناحیه سر هر ۳ تا ۵ سال یکبار مو دچار ریزش و بعد وارد فاز استراحت می‌شود و دوباره رشد می‌کند. این مساله به آن معنی است که در ناحیه سر ۸۵ درصد موها به‌طور کلی در حال رشد و تکثیرند و ۱۵ درصد در حال استراحت‌ که در دوره ۳- ۲ ماهه می‌ریزند.

آیا طاسی می توان درمان کرد؟

در حالت طبیعی، ریزش ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو در روز طبیعی است اما عوامل مختلفی باعث افزایش این ریزش می‌شود. عواملی که باعث ریزش مو می‌شوند یا برگشت‌پذیرند یا غیرقابل‌برگشت و با توجه به این مسئله، برای ریزش مو درمان‌های مختلفی وجود دارد که از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است. سفیدپوستان بالاترین نرخ ریزش مو و طاسی را دارند و این مساله در نژادهای زرد، سیاه یا ترکیبی کمتر از نژاد سفید است.

 

محققان زیادی به دنبال راه‌هایی برای درمان این معضل هستند. کاشت مو یکی از این روش‌هاست و با وجود آنکه راه‌حلی دائمی است اما هزینه زیادی دارد. رایج‌ترین فرم ریزش مو، آلوپسی آندروژنیک یا طاسی الگوی مردانه یا زنانه است. آلوپسی آندروژنیک ژنتیکی است و در حدود ۵۰ میلیون مرد و ۳۰ میلیون زن در آمریکا را درگیر کرده‌است.

آیا طاسی می توان درمان کرد؟

آیا طاسی می توان درمان کرد؟

به‌طور متوسط ۱۹ درصد زنان سفیدپوست آمریکایی دچار ریزش موی الگوی زنانه هستند اما این درصد با افزایش سن، بیشتر می‌شود. شیوع این مشکل در میان چینی‌ها و کره‌ای‌ها بسیار کمتر و در حدود ۶ درصد است. طاسی سر الگوی مردانه با هورمون دی‌هیدروتستوسترون ارتباط دارد و معمولا به‌صورت پس‌رفتن موهای پیشانی یا ایجاد حلقه‌ی خالی مو ظاهر می‌شود.

در عوض طاسی الگوی زنانه به‌طور معمول موجب نازک‌شدن تمام موها می‌شود و ریزشی دیده نمی‌شود. یکی دیگر از فرم‌های معمول ریزش مو، ریزش موی منطقه‌ای است که معمولا به‌صورت مناطق پراکنده خالی از مو روی سر مشخص می‌شود و با بیماری‌های خودایمنی مرتبط است.

در بیماری‌های خودایمنی، سیستم ایمنی بدن به بافت‌های سالم بدن حمله می‌کند. در مورد وضعیت ریزش موی منطقه‌ای، از رشد موهای جدید در فولیکول‌های مو جلوگیری می‌شود.

آیا طاسی می توان درمان کرد؟

آیا پیشگیری و درمان طاسی سر میسر است

هر انسانی برای ادامه آسان زندگی ناچار به پذیرفتن برخی از خصوصیات ژنتیکی خود است.

این طرز تفکر سبب می‌شود که فرد تا جایی که امکان عقلی وجود دارد برای برطرف کردن آنچه در چهره خود مطلوب نیست تلاش می‌کند و با توجه به این که تلاش افراطی در این راه گاها نتیجه معکوس دارد نسبت به آن اقدام می‌کند.

آیا طاسی می توان درمان کرد؟

تاثیر داروها در کاهش ریزش مو

معمولا در موارد ریزش موها داروهایی که کمبودهای تغذیه‌ای بدن را جبران می‌کند تجویز می‌شود این مواد ترکیباتی از روی، آهن، انواع ویتامین‌ها به خصوص ویتامین‌ B و اسیدهای آمینه هستند که مصرف کوتاه مدت آنها توصیه می‌شود ولی نمی‌توان از مصرف آنها توقع معجزه داشت.

آیا طاسی می توان درمان کرد؟

 

 

داروها باید به مدت طولانی مصرف شوند

داروی مینوکسیدیل برای مصرف موضعی مدتها تنها درمان موجود به حساب می‌رفت. این دارو که نیاز به مصرف طولانی مدت دارد با مکانیسم مهار گیرنده‌های هورمون روانه فعال شده در پوست سر مانع از شروع پروسه نازک شدن موها می‌شود.

علاوه بر این داروهایی با غلظتهای مختلف و ترکیبات دیگر مانند پروژسترون و گاها استروئیدهای موضعی نیز تجویز می‌شود که همگی نیاز به مصرف طولانی بیش از یکسال دارند.

ولی دارویی که امروزه به فراوانی تجویز می‌شود دارویی به نام فیناستراید است که به نام‌های مختلف تجاری در بازار موجود است. مکانیسم اثر این دارو مهار کردن آنزیمی است که هورمون مردانه تستوسترون را به نوع فعال آن تبدیل می‌کند. بنابراین سطح این هورمون فعال شده در پوست سر و در خون پایین می‌آید و از این طریق از پیشرفت ریزش و نازک شدن موها جلوگیری می‌کند.

شروع اثر دارو معمولا از ماه سوم به بعد و مصرف طولانی آن (بیش از یکسال) سبب افزایش تعداد، ضخامت و وزن موها می‌شود.

البته مصرف طولانی مدت آن حتما باید زیر نظر پزشک صورت گیرد.

آیا طاسی می توان درمان کرد؟

آیا مصرف شامپوهای خاص در جلوگیری از ریزش مو مؤثر است؟ 

مصرف شامپوهای خاص نیز در جلوگیری از ریزش موها تا حدودی موثر هستند و در برخی از موارد ریزش موی مردان به دلیل التهابات پوست سر افزایش می‌یابد. بنابراین استفاده از شامپوی مناسب سازگار با جنس پوست سر از التهابات کاسته و منجر به کاهش ریزش موی سر می‌شود.

در نهایت روشهای کاشت مو نیز وجود دارد که روشهای هزینه‌بر و طولانی درمانی هستند و فقط به دست افراد متخصص و پرمهارت این روشها موفقیت‌آمیز است.

به گفته محققان این گروه ماینوکسیدیل و دیگر داروهای موجود در بازار راه‌حل قطعی ریزش مو نیستند و به همین علت آنان در پی یافتن راه جدید و موثری برای حل این مساله هستند.

 

آیا طاسی می توان درمان کرد؟