چرا بعضي‌ موها فر نمي‌شوند

چرا بعضي‌ موها فر نمي‌شوند

بعضي خانم‌ها علاقه خاصي به فر کردن موهاي‌شان به صورت دايمي دارند. گذشته از اينکه بايد از موهاي فرشده که تغييرات ساختماني پيدا کرده‌اند به خوبي مراقبت کرد، عده‌اي از خانم‌ها هستند که نتيجه مطلوبي از فر کردن موهاي‌شان نمي‌گيرند. در مورد فر نشدن دايمي موها، حرف و حديث فراوان است. عدم کسب نتيجه مطلوب ناشي از چند علت است. بافت موها عامل خيلي مهمي است. موهاي ظريف و نازک، نسبت به ديگر موها، به سختي فر شده و موقع فر کردن، شکننده، آسيب‌ديده و پيچ‌خورده مي‌شوند….

بعضي از مواد فرکننده بايد مدتي طولاني‌ روي موها بماند تا بتواند مو را شکسته و آنها را فر کند. اگر اين مواد زودتر از زمان لازم شسته شوند، موها به خوبي فر نمي‌شوند. اگر ماده خنثي‌کننده نيز به مدت لازم روي موها نماند يا به دلايلي عمل نکند، پيوندهاي شيميايي مو به حالت اوليه برگشت کرده و در نتيجه، فر شدن موها به‌طور مطلوب انجام نمي‌گيرد. خنثي‌کننده‌هايي که حاوي پراکسيد هيدروژن هستند بعضي اوقات تضعيف يا غيرفعال مي‌شوند و در نتيجه، خنثي کردن به خوبي انجام نگرفته و نتيجه مطلوب به دست نخواهد آمد. آب‌کشي قبل از مصرف خنثي‌کننده براي از بين بردن همه مواد باقي‌مانده احياکننده خيلي مهم است.

چند نکته برای افزایش دوام فر مو

برای افزایش دوام فر مو چه کارهایی باید انجام دهیم؟ فر کردن موها به هر روشی که باشد کار دشوار و زمانبری است اما گاهی پس از دو روز فرها باز می‌شوند و جز یک موج ملایم اثری از آن‌ها باقی نمی‌ماند و به همین سادگی زحمت شما به هدر می‌رود. چرا چنین اتفاقی پیش می‌آید؟ دلیل این امر بیشتر مواقع فر نکردن درست و اصولی موها است، فاکتورهایی مثل جنس مو و چگونگی رفتار کردن با موها پس از فر کردن هم در این مساله نقش دارند. در این مقاله به شما می‌گوییم که چرا موهای شما فر نمی‌شود و فر را نگه نمی‌دارد، در ادامه با هم چند نکته برای افزایش دوام فر مو آشنا خواهید شد و خواهید خواند که چه نوع سشوارهایی برای موی فر مناسب هستند.

طبیعی است که جنس موهای افراد مختلف با هم فرق دارد و موهای برخی افراد ساده‌تر از موهای برخی دیگر فر می‌شوند و مدت بیشتری هم فر را در خود نگه می‌دارند مثلا موهای آسیایی چون ساقه ضخیمی دارند و به طور طبیعی صاف هستند مقاومت بیشتری از خود در مقابل فر شدن نشان می‌دهند و به همین ترتیب هم زودتر حالت فر خود را از دست می‌دهند در نتیجه باید برای فر کردن چنین موهایی تلاش بیشتری انجام دهید و نکات مهم زیر را برای افزایش دوام فر مو رعایت کنید.

از ابزاری استفاده کنید که کاملا گرم شده است

چند نکته برای افزایش دوام فر مو

آیا موهای نازک و موهایی که به طور طبیعی صاف هستند فر را در خود نگه نمی‌دارند؟ پاسخ هم مثبت است و هم منفی، یعنی موهای صاف فر می‌شوند و فر را در خود نگه می‌دارند به شرطی که از حرارت مناسبی برای این کار استفاده کنید. شاید موهای فر و ضخیم را بتوان در دماهای پایین‌تری فر کرد اما اگر موهای شما به طور طبیعی صاف باشند نیاز به دمای بیشتری دارند را حالت بگیرند و این حالت را حفظ کنند. البته برای جلوگیری از سوختن و آسیب به موها توصیه می‌کنیم از فرکننده‌هایی استفاده کنید که اولا از جنس سرامیک باشند و ثانیا سنسور حرارتی در خود داشته باشند تا در صورت بالا رفتن حرارت از حد مجاز به شما هشدار دهد و مشخص کند که کدام تنظیم دمایی برای موی شما مناسب‌تر است.

اینجا هم میتوانید بیشتر در مورد این مطلب بخوانید:  10 نکته که باید در مورد ریزش مو بدانید

چرا بعضي‌ موها فر نمي‌شوند

نکته بعدي، فر کردن در بارداري است. اگر چه بعضي از آرايشگران عقيده دارند که در بارداري موها کمتر فر دايم را به خود مي‌گيرند اما هيچ پايه و اساس علمي براي اين عقيده وجود ندارد. از آنجا که قسمت قابل رويت موها در بالاي سر يک بافت مرده است، تغييرات به وجود آمده در بدن نظير بارداري تاثيري بر اين قسمت موها ندارد. بعضي اوقات، شدت چربي موها در طي بارداري به خاطر تغيير فعاليت غدد چربي پوست سر، نوسان مي‌کند. اين تغيير ممکن است بافت يا ظاهر موها را تحت تاثير قرار دهد. اگر قبل از فر کردن دايمي موها به خوبي با شامپو شسته شوند، تغييرات چربي هيچ تاثيري در فر کردن نخواهد داشت.

چرا بعضي‌ موها فر نمي‌شوند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *